Godzina to dużo ale też niedużo. W godzinę zapewne opowiesz Ekspertowi, czego dotyczy Twoje zagadnienie, z czym masz problem lub jakie masz konkretne pytania. Godzina może szybko minąć. Dlatego warto się dobrze przygotować.

Pamiętaj również, że to jest ważny moment dla Eksperta, aby szybko “wejść w Twoje buty”. Im lepiej przygotujesz się tym bardziej pomożesz sobie i Ekspertowi. Możesz nawet podczas rozmowy udostępnić plik z podsumowaniem zagadnienia.

Wiele rozmów z Ekspertami pomogło nam zrozumieć, jakie informacje potrzebują, aby móc Ci udzielić porady. Na tej podstawie przygotowałyśmy naszą rekomendację pytań do przygotowania się.

1. Na czym polega zagadnienie? Opisz nam co się już wydarzyło, co jest zaplanowane oraz czy jest to część innego projektu.

Postaraj się w kilku zdaniach opisać zagadnienie – dlaczego tym się zająłeś, co już zrobiłeś a co planujesz w najbliższej przyszłości.

2. Jakie masz konkretne pytania, na które chcesz znaleźć odpowiedzi?

Pamiętaj, że masz tylko godzinę. Sugerujemy wybrać 3 najważniejsze pytania. Możesz zostawić pozostałe jeśli wystarczy Wam czasu lub na kolejną wideokonsultację.

3. Czy masz jakiś termin, do którego musisz podjąć decyzję lub wykonać kolejny krok?

To pomoże Ekspertowi zrozumieć, jakie zagadnienie może dla Ciebie być pilniejsze i o czym na samym początku z Tobą rozmawiać. 

Tu możesz pobrać szablon: Know.How.Match. Szablon przygotowania do rozmowy

Postaraj się aby przedstawienie powyższych punktów nie zajęło Ci więcej niż 15 minut. Zostaw sobie i Ekspertowi pozostały czas na rozmowę. A 10 minut przed końcem na podsumowanie.

Udostępnij