Szymon Midera, nasz Ekspert Know.How.Match. oraz założyciel shumee, pomaga zrozumieć, jak można wykorzystać europejski rynek e-commerce.

Europejski rynek e-commerce ma ogromny potencjał…

Około 500 mld Euro obrotu on-line BtoC, około 20% wzrost r/r, ponad 500 mln Klientów i wysoka, ponad 80% penetracja Internetem. Ponad 50% europejskich Klientów kupuje on-line na największych platformach typu marketplace, z uwagi na dostęp do bardzo szerokiej oferty milionów produktów, możliwość porównywania cen, dostęp do lokalnych form płatności i dostawy oraz wiarygodność i bezpieczeństwo zakupów on-line na dużych platformach.

… ale też sprawia problemy.

Z drugiej strony europejski e-commerce jest wymagający i bardzo zdywersyfikowany w związku z wielojęzycznością i różnorodnością kulturową i biznesową (silni lokalni gracze, rożne formy płatności i dostawy produktów, różne standardy dot. prezentacji produktów i kategorii, lokalne regulacje prawne). Problemem i barierą wejścia na europejski e-commerce dla producentów i dystrybutorów jest wysoki koszt pozyskiwania Klientów w Internecie i brak know-how nt. standardów platform typu marketplace. Skutkuje to bardzo niską sprzedażą w modelu cross-border. Zgodnie z badaniami międzynarodowej firmy logistycznej Arvato, zaledwie 4% polskich i 7% europejskich firm sprzedaje on-line na terenie UE.

W czym mogę pomóc?

  1. Jak szybko i bez kosztów rozpocząć sprzedaż on-line na terenie UE i wykorzystać dynamicznie rosnący, europejski rynek e-commerce?
  2. Jak uruchomić sprzedaż poprzez największe platformy typu marketplace z milionami użytkowników, lokalnymi płatnościami i dedykowaną ofertą kurierską i programami lojalnościowymi?
  3. Jak poradzić sobie z problemami: braku jednolitego standardu wystawiania produktów na platformach i ręcznego, bardzo żmudnego procesu importu produktów w wielu językach, zarządzania cenami i stanami magazynowymi z jednego miejsca oraz przygotować obsługę Klientów i zamówień i wysyłkę zagraniczną?

Zapraszamy do kontaktu!

Udostępnij