Na czym polega różnica między: Ekspert Know.How.Match. vs Konsultant vs Agencja/Firma zewnętrzna

Współpraca z ekspertem zewnętrznym może przybierać różną formę – możesz wybrać współpracę z konsultantem lub agencją. Możesz również od tego roku skorzystać z Know.How.Match.

Zadajesz sobie pewnie pytanie “Co jest dla mnie lepsze?”. W tym artykule pomogę Ci zrozumieć różnice między tymi trzema formami współpracy. Sam podejmiesz decyzję, która jest bardziej trafna lub w jakiej kolejności.

Ale tak naprawdę stoisz przed dwoma decyzjami:

  1. Która forma współpracy jest dla Ciebie? – o tym piszę w pierwszej części artykuły “Porównanie form współpracy”
  2. W jakiej kolejności z nich skorzystać? – o tym piszę w drugiej części artykułu “Przykładowe scenariusze”.

Porównanie form współpracy

Konsultant:

Agencja / Firma zewnętrzna:

Ekspert Know.How.Match. :

  1. Skąd potrzeba: utknąłeś w projekcie, musisz podjąć decyzję i chcesz zebrać więcej informacji spoza firmy, nie wiesz jaki wykonać kolejny krok.
  2. Nad czym pracuje: konkretnym zagadnieniem, Twoim pytaniem
  3. Zaangażowanie: potrzebujesz krótkiej i szybkiej konsultacji 
  4. Jakiego efektu oczekujesz: porady co można zrobić w Twojej sytuacji, jak ktoś inny sobie poradził, co możesz zrobić jako “kolejny krok”.
  5. Forma współpracy: akceptacja Regulaminu portalu przez Klienta, umowy ramowe  z Ekspertami mamy podpisane my
  6. Czas: od 1h

Przykładowe scenariusze

Ekspert Know.How.Match. – Agencja – Ekspert  Know.How.Match. – Konsultant

Rozpoczynasz nowy projekt, którego wcześniej nie realizowałeś w swojej firmie. Nie masz osób z taką wiedzą i doświadczeniem. Nie wiesz jak merytorycznie i organizacyjnie podejść do zagadnienia. Rozmawiasz z Ekspertem Know.How.Match. w celu zrozumienia jak możesz poprowadzić projekt, jaki typ firmy zewnętrznej może Ci pomóc i jak ją wybrać. Firma zewnętrza / Agencja przygotowuje dla Ciebie np. strategię. Możesz główne założenia sprawdzić z Ekspertem Know.How.Match. Następnie wdrożenie strategii wykonujesz przy współpracy z Konsultantem, który będzie koordynował projekt lub pewne jego elementy. Konsultant może również odpowiadać za dalszą współpracę z Agencją / Firmą zewnętrzną.

Konsultant – Agencja / Firma zewnętrzna – Ekspert Know.How.Match.

Masz projekt, gdzie potrzebujesz wsparcia w wykonaniu konkretnej pracy – np. analizy Twoich dostawców. Możesz rozpocząć współpracę z Konsultantem aby zrozumieć co jest Ci potrzebne, jakie cele chcesz osiągnąć. Następnie możesz rozpocząć z firmą specjalizującą się w tym obszarze aby wspólnie z Twoim zespołem opracowała nowe procesy, narzędzia czy wdrożyła to do organizacji od strony IT. Może od czasu do czasu chcesz sprawdzić rekomendacje, zweryfikować kosztorys lub założenia czasowe przedstawione przez agencję / firmę zewnętrzną z Ekspertem Know.How.Match. 

Agencja / firma zewnętrzna – Ekspert  Know.How.Match.

Współpracujesz z Agencją / Firmą zewnętrzna ale masz pewne pytania dotyczące obszaru, w którym Ci pomagają np. zarządzanie social mediami. Chcesz z kimś niezwiązanym z Twoją Agencją porozmawiać i zebrać dodatkową perspektywę. Chcesz się zorientować jak robią to inne firmy. Chcesz zweryfikować czy koszty jakie ponosisz są uzasadnione. 

Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł podjąć Ci decyzję, która forma współpracy jest dla Ciebie lepsza. Nie obawiaj się również łączyć je tak jak pokazałam w przykładowych scenariuszach.

 

Udostępnij